REZERWUJ WIZYTĘ

REZERWUJ WIZYTĘ

Katowice, Zabrze, Sosnowiec, Bytom, Chorzów i okolice

+48 511233610

FizjoSilesia

Jak poprawić ergonomię pracy na home office?

18 lutego 2021

Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że liczba moich Pacjentów którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa drastycznie wzrosła. Wielu z Was skarży się na brak prawidłowego ustawienia stanowiska pracy, który może spowodować nie tylko chwilowe problemy ale także przekształcić się w przewlekłe choroby. 

 

Czym tak właściwie jest ergonomia pracy ? 

Ergonomie możemy opisać jako naukę skupiająca się na utrzymaniu optymalnej pozycji w trakcie pracy, która pozwoli zminimalizować powstawanie przeciążeń. 

 

Najczęstsze. miejsca w których pracujemy przy komputerze to: biurko i kanapa/łóżko. W obu przypadkach warto pamiętać o regule 90 stopni, która oznacza optymalną pozycję zgięcia w stawach skokowych, kolanowych, biodrowych i łokciowych. 

 

Biurko i wysokość siedzenia: Twoje siedzenie i blat biurka powinny być na takiej wysokości aby łokcie były zgięte do kąta 90 stopni gdy używasz klawiatury komputera.

 

Zabezpieczenie pleców: możesz użyć małej poduszki lub zwiniętego ręcznika, który pomoże zachować Ci prawidłową pozycję kręgosłupa lędźwiowego.

 

Monitor: powinien być na wysokości wzroku. Pozwoli to na utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa szyjnego. 

 

Pamiętajcie proszę, że nawet najlepsza, najbardziej ergonomiczna pozycja, może doprowadzić do przeciążeń. Dlatego jeżeli macie możliwość postarajcie się o zmianę pozycji, wstanie zza biurka i wykonaniu kilku ruchów rozciągających. 

 

 

Jeżeli cierpisz na dolegliwości bólowe kręgosłupa lub potrzebujesz wsparcia w dostosowaniu swojego stanowiska pracy, skontaktuj się ze mną, wspólnie postaramy się rozwiązać problem :) 

 

 

Mgr Kamil Bryś :) 

Polityka prywatności

Kontakt

kamil-brys@o2.pl

Dojazd na terenie całej Aglomeracji Śląskiej

Godziny pracy

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

08:00 - 20:00

08:00 - 20:00

08:00 - 20:00

08:00 - 20:00

08:00 - 20:00

08:00 - 20:00

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.